bip.gov.pl
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa BIP MOPR Ostrołęka jest tworzona zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

  • Ustawa o dostępie do informacji publicznej,
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP MOPR Ostrołęka umożliwia menu przedmiotowe, umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Menu przedmiotowe zawiera informacje między innymi z zakresu działania Ośrodka i struktury organizacyjnej. Ponadto umieszczone są przyciski umożliwiające przejście na stronę główną biuletynu informacji publicznej, wyświetlenie mapy serwisu lub wyświetlenie tej instrukcji.

Użytkownik strony wybiera określoną informację z menu przedmiotowego, znajdującego się po lewej stronie ekranu. Po kliknięciu na wybrany odnośnik rozwija się właściwa treść strony, zamieszczona w środkowej części ekranu. Powrót do strony głównej BIP MOPR Ostrołęka możliwy jest poprzez kliknięcie przycisku "wstecz" lub na znajdujący się nad menu przedmiotowym napis: "Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce".

W prawym górnym rogu można wybrać wielkość czcionki oraz kontrastowy wygląd strony pozwalający graficznie uwydatnić tekst dla osób niepełnosprawnych.

W lewym górnym rogu umieszczono wyszukiwarkę. W pole to należy wpisać wyszukiwaną frazę, a następnie nacisnąć klawisz Enter lub nacisnąć biały znak graficzny znajdujący się po prawej stronie okienka "szukaj". Zostanie wyświetlona lista znalezionych dokumentów i tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania.

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Z rejestru dowiemy się, kto jest autorem informacji, kto wprowadził informację, poznamy datę wytworzenia informacji oraz liczbę jej wyświetleń. Po kliknięciu na: "Wersje archiwalne tej strony" dowiemy się, ile było modyfikacji i kto ich dokonywał.

W Biuletynie, oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader. Przy każdym pliku podany jest graficznie jego format, np.: PDF oraz wielkość, np.: 100 KB, co należy odczytać jako dokument utworzony w formacie .pdf i mający wielkość 100 KB.

Wykaz formatów plików stosowanych na stronie BIP MOPR Ostrołęka:

  • .pdf – Portable Document Format (format pliku możliwy do odczytania za pomocą bezpłatnego programu Adobe Reader),
  • .doc – dokument programu Microsoft Word (format pliku również możliwy do odczytania za pomocą bezpłatnego programu np.: LibreOffice).Opublikował: Jacek Olewiecki
Publikacja dnia: 23.08.2013
Podpisał: Jacek Olewiecki
Dokument z dnia: 23.08.2013
Dokument oglądany razy: 2 189